úterý 29. prosince 2015

#GIFTS: Knihy pod stromečkem

Že bych se konečně dostala i ke čtení? I vánoční dárečky mě k tomu docela nutí. Co jsem tedy dostala za knížky?
Přečtěte si první z rubriky GIFTS ...

Jako první uvedu knížku, kterou jsem se obdarovala vlastně sama (původně měla být pro ségru, po pozdějším zjištění, že už ji má, jsem si jí nechala :D). Koupila jí mamka v bazaru a stála dvacku. Nekecám, fakt stála 20,-, no parádní!
(Ne)obyčejný kluk od R.J. Palaciové je příběh o chlapci s vrozenou vadou a znetvořeným obličejem. Nemohl kvůli tomu chodit do normální školy jako ostatní, byl ostatním pro smích. Teď má nastoupit do páté třídy Beecherovy školy a chce přesvědčit nové spolužáky, že je stejný, jako oni...
Publikace je od Knižního klubu z r. 2013 a má 320 stran, takže takové lehké čtení na pár odpoledních chvil.
Další je Vypravěčka od Jodi Picoultové, kterou jsem dostala od sestry (nejaktivnější čtenářka, co znám). Hlavní hrdinka Sage pochází z židovské rodiny, ona sama se ale víře brání. Je samotářská, ale při skupinové terapii, kde se snaží vypořádat se smrtí matky, se spřátelí se sympatickým devadesátníkem Josefem Weberem. Ten chce s tíhou svědomí spáchat sebevraždu, a tak požádá Sage, aby mu s tím pomohla. On jí vypráví o svém působení v SS a koncentračních táborech. Po čase požádá babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Sage zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi a později i na útěku. Je možné, že se s Weberem setkala a může ho usvědčit. Kdyby Sage vyhověla Weberovu přání, byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi?
Nakladatelství IKAR vydalo tento světový bestseller v roce 2014, má 512 stran, a anotace zní hrozně napínavě, takže se nemůžu dočkat, až se do ní pustím!


Poslední zde uvedenou knihou bude druhý díl série od Gayle Formanové, Where she went, pokračování mezinárodního bestselleru If I stay, který byl také zfilmován. Uplynuly 3 roky od chvíle, kdy Mia zmizela z Adamova života, a on celé ty roky nechápal proč. Když se jejich cesty střetnou v New Yorku, kde Mia studuje na vysněném Julliardu, a kam se Adam vydal z Los Angeles, a jsou svedeni k sobě na jednu noc, která jim může změnit životy. Adam konečně najde odvahu zeptat se na otázky, které ho pronásledovaly. Ale může být několik hodin v magickém městě dost na to, nechat minulost na dobro být, nebo opravdu dostanou druhou šanci na první pravou lásku?
Vydání mám v angličtině, stejně jako první díl. Oba se, myslím, dají sehnat i v češtině v Luxoru nebo na internetu. Tento díl vydalo letos YOLI.

Na všechny knihy můžete čekat recenzi (nezaručuji však kdy :D), těším se!

Žádné komentáře:

Okomentovat