úterý 10. června 2014

(Před)Letní osvěžení


Hehehe, Tee je zase zpět, po dvou měsících, vyvěste prapory! Kecama že "omlouvám se, bude to lepší" už Vás nebudu oklamávat, ale v nadcházejících dvou měsících očekávejte plno letních článků! To Vám slibuji! :) (Zase něco slibuji, sakra.)

Jak jste si jistě všichni všimli, léto se rychlým krokem blíží. Opalovačky a koupačky, venku je "krásně", a prostě léto. Znáte to, přijdete domů, nejradši byste skočili někam do vody a kdo má tu možnost, udělá to. Jenže když ji nemáte, co byste mohli udělat? Třeba si dát studenou sprchu, nebo si někam skočit na zmrzku. Nechtějí se Vám ale utrácet peníze nebo někam chodit? Udělejte si vlastní! Pokud doma máte ty správné ingredience, nikam nemusíte a jednoduše si vyrobíte letní osvěžení doma.
DOMÁCÍ ZMRZLINA
Tento jednoduchý způsob výroby zmrzliny dělaly již naše prababičky, tak ho také vyzkoušejte!
Potřebujeme: 2 misky (větší a menší), kostky ledu, sůl, smetanu ke šlehání, libovolné ovoce, útěrku
Postup: Do větší misky nasypeme rozdrcené kostky ledu a přidáme 3 lžíce soli. Do menší misky nalijeme krém - smetanu ke šlehání smíchanou s ovocem. Tuto misku vložíme do misky s ledem a solí, přikryjeme útěrkou a uložíme na stinné a chladné místo. Krém občas promícháme a přibližně za 2 hodiny máme hotovou domácí zmrzlinu!

OSVĚŽUJÍCÍ DRINKY
Tyto drinky jsou velice jednoduché, nenáročné na přípravu a potřeby k nim má doma jistě každý!
Ledová káva
Potřebujeme: 400 ml vody, rozpustnou kávu, moučkový cukr, mléko, šlehačka, led, šejkr (dá se nahradit dobře uzavíratelnou nádobou, ve které se dá nápoj dobře protřepat)
Postup: Do šejkru nasypeme lžičku rozp. kávy, přidáme lžičku moučkového cukru, zalijeme vodou a mlékem. Směs pořádně protřepeme. Poté nalijeme do vysoké sklenice s ledem a ozdobíme šlehačkou.

Ledové kakao
Potřebujeme: kakao, 400 ml mléka, moučk. cukr, šlehačku, led, šejkr
Postup: Do šejkru nasypeme cca 3 lžičky kakaa, lžičku m. cukru a zalijeme mlékem. Protřepeme, nalijeme do sklenice s ledem a ozdobíme šlehačkou.
A pokud vám zbude trocha z těchto chladných koktejlů, můžete jej nalít do formiček na led a vytvořit si lahodné kostky ledu. :)

(recepty nápojů z krásná.cz)

Já děkuji, pokud jste si přečetli tento předletní osvěžující článek. Takových bude určitě mnohem, mnohem víc. :)
A pokud byste měli nějaký zajímavý nápad, pošlete mi ho! Velice ráda vaše objevy či nápady zveřejním zde na blogu. :) -můj profil naleznete v dolní části blogu
Děkuji a dobrou chuť!

Žádné komentáře:

Okomentovat